joomla templates top joomla templates template joomla

Szpital w nowym budynku

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

Trwają przenosiny oddziałów szpitala w Brodnicy do nowo wybudowanych pomieszczeń. W starej części szpitala zaczyna się remont.- Trwają przenosiny oddziałów do nowej części szpitala. Najtrudniej było przenieść Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie leżą chorzy z zagrożeniem życia i jest wiele zaawansowanego technicznie sprzętu medycznego.

Szczepienie lisów

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

W dniach od 15 do 20 września na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Otwarcie wystawy „Działalność publiczna w wolnej Polsce - Władysław Bartoszewski 1922-2015”

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

Minister Spraw Zagranicznych RP - Grzegorz Schetyna Poseł na Sejm RP - Tomasz Lenz Burmistrz Brodnicy - Jarosław Radacz Dyrektor Muzeum w Brodnicy - Marian Marciniak mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy: Władysław Bartoszewski 1922 - 2015 Działalność publiczna w wolnej Polsce który odbędzie się 19 września 2015 r. o godz. 1100 w Bramie Chełmińskiej przy ul. Mały Rynek 4 Ekspozycja składa się ze zdjęć ukazujących działalność publiczną profesora Bartoszewskiego i jego wielką aktywność podczas wydarzeń, w których brał udział pełniąc różne stanowiska i funkcje państwowe w wolnej Polsce. 

Zanim usuniesz drzewo przeczytaj!

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

Od dnia 28 sierpnia 2015 r. obowiązują nowe zasady uzyskiwania zezwoleń na wycinkę drzew i krzewów oraz ustalania opłat i kar za nielegalne działania w obrębie drzew i krzewów. Nowelizacja ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013 r., poz. 627 z późn. zm.) wprowadziła też nowy wzór wniosku na usunięcie drzew i krzewów.

Popołudnie z Dynastią Wazów

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica kulturalne

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2015 pod hasłem „Dziedzictwo utracone”. Spotkanie odbędzie się 19.09.2015r. (sobota), godz. 16.00 – 20.00 w Pałacu Anny Wazówny. Hasłem przewodnim brodnickiego spotkania będzie „Popołudnie z Dynastią Wazów” 

Szpital coraz piękniejszy

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

Z dnia na dzień rośną mury szpitala. Coraz wyraźniej widać, jak konkretyzują się plany nowoczesnego obiektu. 

Regaty osób niepełnosprawnych

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica sport

Grupa żeglarzy z WTZ w Brodnicy w ostatnich wakacyjnych dniach uczestniczyła w spartakiadzie żeglarskiej w Pucku.

I LO przystępuje do projektu Akademia 3.0

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy znalazło się w gronie 16 szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, które wezmą udział w projekcie "Akademia 3.0 - apki.org", realizowanego dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W ramach projektu otwartych zostanie 16 klubów Lab 3.0 zrzeszających grupy uczniów zainteresowanych programowaniem i tworzeniem aplikacji.

Urodzinowy prezent dla Hufca ZHP Brodnica

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

W piątek 11 września Hufiec ZHP Brodnica obchodził swoje 95. urodziny. Z tej okazji w BDK odbyła się uroczysta gala, na której zebrali się sympatycy brodnickich harcerzy. Podczas uroczystości Burmistrz Brodnicy przekazał informację, że dobiegły końca wszelkie procedury związane z przekazaniem brodnickim harcerzom budynku przy ul. Nad Drwęcą 30 w Brodnicy. 

Ruszył Miejski Serwis Telewizyjny

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

15 września br. ruszył Miejski Serwis Telewizyjny (MSTV). To program, który w rzetelny sposób informować będzie o tym, co dzieje się w mieście i brodnickim magistracie. 

Zebranie założycielskie Lokalnej Grupy Działania Miasta Brodnicy

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

22 września 2015 r. o godz. 17.00 w s. 202 Urzędu Miejskiego w Brodnicy odbędzie się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Miasta Brodnicy. Podczas zebrania założycielskiego wszyscy jego uczestnicy podejmą uchwałę w sprawie przyjęcia statutu LGD, ustalenia siedziby oraz wybrania jej władz. Władzami LGD są: Rada, Zarząd i Komisja Rewizyjna. 

Uwaga - utrudnienia na Wiejskiej

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

Skanska S.A. Oddział Budownictwa Inżynieryjnego w Bydgoszczy informuje, że w związku z budową obwodnicy w Brodnicy (droga nr 15) w dniach z 7 na 8 września 2015 (z poniedziałku na wtorek) w godzinach nocnych 22:30 - 5:00- wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Wiejskiej w Brodnicy.

Most otwarty

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

W czwartek 3 września br. Zarząd Dróg Wojewódzkich wraz z wykonawcami oraz władzami Brodnicy dokonali odbioru technicznego przeprawy na ul. Sienkiewicza w Brodnicy. O godz. 12.00 most został oddany do użytku. Uczestników ruchu prosimy o zwrócenie uwagi na przywróconą organizację ruchu w okolicy pobliskich skrzyżowań oraz zachowanie ostrożności.