joomla templates top joomla templates template joomla

Zbadaj swój słuch bezpłatnie

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

28 września 2015 r. w godz. 9.00-18.00 przy Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy (ul. Zamkowa 1) prowadzone będą bezpłatne badania słuchu. Na badanie audiometryczne słuchu nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Organizatorem badań jest P.U.H. REJOWSKI TORUŃ.

Koncert dla św. Jana Pawła II

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica kulturalne

Burmistrz Brodnicy, miejski chór Canto Grazioso oraz proboszcz parafii p. w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy w ramach obchodów roku papieskiego zapraszają na koncert dla św. Jana Pawła II w wykonaniu miejskiego chóru Canto Grazioso. 

Bezpłatne badania diagnostyczne

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

Starostwo Powiatowe w Brodnicy zaprasza mieszkańców powiatu na bezpłatne badania diagnostyczne i szkolenie na temat zakażeń wirusem WZW B i C. Powiat Brodnicki bierze udział w realizacji „Programu Wykrywania Zakażenia WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Eksperci szacują, że w Polsce wirusem HCV jest zakażonych ponad 700 000 osób.

Szczepienie lisów

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

W dniach od 15 do 20 września na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Otwarcie wystawy „Działalność publiczna w wolnej Polsce - Władysław Bartoszewski 1922-2015”

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

Minister Spraw Zagranicznych RP - Grzegorz Schetyna Poseł na Sejm RP - Tomasz Lenz Burmistrz Brodnicy - Jarosław Radacz Dyrektor Muzeum w Brodnicy - Marian Marciniak mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy: Władysław Bartoszewski 1922 - 2015 Działalność publiczna w wolnej Polsce który odbędzie się 19 września 2015 r. o godz. 1100 w Bramie Chełmińskiej przy ul. Mały Rynek 4 Ekspozycja składa się ze zdjęć ukazujących działalność publiczną profesora Bartoszewskiego i jego wielką aktywność podczas wydarzeń, w których brał udział pełniąc różne stanowiska i funkcje państwowe w wolnej Polsce. 

Zanim usuniesz drzewo przeczytaj!

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

Od dnia 28 sierpnia 2015 r. obowiązują nowe zasady uzyskiwania zezwoleń na wycinkę drzew i krzewów oraz ustalania opłat i kar za nielegalne działania w obrębie drzew i krzewów. Nowelizacja ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013 r., poz. 627 z późn. zm.) wprowadziła też nowy wzór wniosku na usunięcie drzew i krzewów.

Popołudnie z Dynastią Wazów

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica kulturalne

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2015 pod hasłem „Dziedzictwo utracone”. Spotkanie odbędzie się 19.09.2015r. (sobota), godz. 16.00 – 20.00 w Pałacu Anny Wazówny. Hasłem przewodnim brodnickiego spotkania będzie „Popołudnie z Dynastią Wazów” 

O te prace prosili mieszkańcy

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

Od lat Urząd Miejski w Brodnicy przeznacza sporą część budżetu na inwestycje miejskie. W 2015 r. na ten cel przeznaczono kwotę w wysokości ok. 18 mln zł. Ważną częścią tego budżetu są inwestycje osiedlowe na które w tym roku przeznaczono prawie 5 mln zł.

Szpital w nowym budynku

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

Trwają przenosiny oddziałów szpitala w Brodnicy do nowo wybudowanych pomieszczeń. W starej części szpitala zaczyna się remont.- Trwają przenosiny oddziałów do nowej części szpitala. Najtrudniej było przenieść Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie leżą chorzy z zagrożeniem życia i jest wiele zaawansowanego technicznie sprzętu medycznego.

I LO przystępuje do projektu Akademia 3.0

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy znalazło się w gronie 16 szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, które wezmą udział w projekcie "Akademia 3.0 - apki.org", realizowanego dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W ramach projektu otwartych zostanie 16 klubów Lab 3.0 zrzeszających grupy uczniów zainteresowanych programowaniem i tworzeniem aplikacji.

Urodzinowy prezent dla Hufca ZHP Brodnica

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

W piątek 11 września Hufiec ZHP Brodnica obchodził swoje 95. urodziny. Z tej okazji w BDK odbyła się uroczysta gala, na której zebrali się sympatycy brodnickich harcerzy. Podczas uroczystości Burmistrz Brodnicy przekazał informację, że dobiegły końca wszelkie procedury związane z przekazaniem brodnickim harcerzom budynku przy ul. Nad Drwęcą 30 w Brodnicy. 

Ruszył Miejski Serwis Telewizyjny

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

15 września br. ruszył Miejski Serwis Telewizyjny (MSTV). To program, który w rzetelny sposób informować będzie o tym, co dzieje się w mieście i brodnickim magistracie. 

Zebranie założycielskie Lokalnej Grupy Działania Miasta Brodnicy

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

22 września 2015 r. o godz. 17.00 w s. 202 Urzędu Miejskiego w Brodnicy odbędzie się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Miasta Brodnicy. Podczas zebrania założycielskiego wszyscy jego uczestnicy podejmą uchwałę w sprawie przyjęcia statutu LGD, ustalenia siedziby oraz wybrania jej władz. Władzami LGD są: Rada, Zarząd i Komisja Rewizyjna.