joomla templates top joomla templates template joomla

"Jesień na Łęgach Mechlińskich" w niedzielę 4 października 2015 r

brodnica.net.pl włącz . Opublikowano w Brodnica gmina

Burmistrz Śremu, Starosta Śremski i Nadleśniczy Nadleśnictwa Babki organizują w niedzielę 4 października 2015 r. w Mechlinie na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „ Łęgi Mechlińskie” festyn „Jesień na Łęgach Mechlińskich”.

Zbadaj swój słuch bezpłatnie

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

28 września 2015 r. w godz. 9.00-18.00 przy Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy (ul. Zamkowa 1) prowadzone będą bezpłatne badania słuchu. Na badanie audiometryczne słuchu nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Organizatorem badań jest P.U.H. REJOWSKI TORUŃ.

O te prace prosili mieszkańcy

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

Od lat Urząd Miejski w Brodnicy przeznacza sporą część budżetu na inwestycje miejskie. W 2015 r. na ten cel przeznaczono kwotę w wysokości ok. 18 mln zł. Ważną częścią tego budżetu są inwestycje osiedlowe na które w tym roku przeznaczono prawie 5 mln zł.

Szpital w nowym budynku

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

Trwają przenosiny oddziałów szpitala w Brodnicy do nowo wybudowanych pomieszczeń. W starej części szpitala zaczyna się remont.- Trwają przenosiny oddziałów do nowej części szpitala. Najtrudniej było przenieść Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie leżą chorzy z zagrożeniem życia i jest wiele zaawansowanego technicznie sprzętu medycznego.

I LO przystępuje do projektu Akademia 3.0

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy znalazło się w gronie 16 szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, które wezmą udział w projekcie "Akademia 3.0 - apki.org", realizowanego dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W ramach projektu otwartych zostanie 16 klubów Lab 3.0 zrzeszających grupy uczniów zainteresowanych programowaniem i tworzeniem aplikacji.

Urodzinowy prezent dla Hufca ZHP Brodnica

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

W piątek 11 września Hufiec ZHP Brodnica obchodził swoje 95. urodziny. Z tej okazji w BDK odbyła się uroczysta gala, na której zebrali się sympatycy brodnickich harcerzy. Podczas uroczystości Burmistrz Brodnicy przekazał informację, że dobiegły końca wszelkie procedury związane z przekazaniem brodnickim harcerzom budynku przy ul. Nad Drwęcą 30 w Brodnicy. 

Ruszył Miejski Serwis Telewizyjny

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

15 września br. ruszył Miejski Serwis Telewizyjny (MSTV). To program, który w rzetelny sposób informować będzie o tym, co dzieje się w mieście i brodnickim magistracie. 

Koncert dla św. Jana Pawła II

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica kulturalne

Burmistrz Brodnicy, miejski chór Canto Grazioso oraz proboszcz parafii p. w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy w ramach obchodów roku papieskiego zapraszają na koncert dla św. Jana Pawła II w wykonaniu miejskiego chóru Canto Grazioso. 

Bezpłatne badania diagnostyczne

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

Starostwo Powiatowe w Brodnicy zaprasza mieszkańców powiatu na bezpłatne badania diagnostyczne i szkolenie na temat zakażeń wirusem WZW B i C. Powiat Brodnicki bierze udział w realizacji „Programu Wykrywania Zakażenia WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Eksperci szacują, że w Polsce wirusem HCV jest zakażonych ponad 700 000 osób.

Szczepienie lisów

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

W dniach od 15 do 20 września na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Otwarcie wystawy „Działalność publiczna w wolnej Polsce - Władysław Bartoszewski 1922-2015”

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

Minister Spraw Zagranicznych RP - Grzegorz Schetyna Poseł na Sejm RP - Tomasz Lenz Burmistrz Brodnicy - Jarosław Radacz Dyrektor Muzeum w Brodnicy - Marian Marciniak mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy: Władysław Bartoszewski 1922 - 2015 Działalność publiczna w wolnej Polsce który odbędzie się 19 września 2015 r. o godz. 1100 w Bramie Chełmińskiej przy ul. Mały Rynek 4 Ekspozycja składa się ze zdjęć ukazujących działalność publiczną profesora Bartoszewskiego i jego wielką aktywność podczas wydarzeń, w których brał udział pełniąc różne stanowiska i funkcje państwowe w wolnej Polsce. 

Zanim usuniesz drzewo przeczytaj!

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

Od dnia 28 sierpnia 2015 r. obowiązują nowe zasady uzyskiwania zezwoleń na wycinkę drzew i krzewów oraz ustalania opłat i kar za nielegalne działania w obrębie drzew i krzewów. Nowelizacja ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013 r., poz. 627 z późn. zm.) wprowadziła też nowy wzór wniosku na usunięcie drzew i krzewów.

Popołudnie z Dynastią Wazów

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica kulturalne

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2015 pod hasłem „Dziedzictwo utracone”. Spotkanie odbędzie się 19.09.2015r. (sobota), godz. 16.00 – 20.00 w Pałacu Anny Wazówny. Hasłem przewodnim brodnickiego spotkania będzie „Popołudnie z Dynastią Wazów”