joomla templates top joomla templates template joomla

„ZŁOTY CERTYFIKAT” DLA BRODNICY

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

Brodnica została doceniona za "konsekwentne wysiłki na rzecz wychowania kolejnego pokolenia trzeźwych, twórczy i odpowiedzialnych Polaków". „Złoty Cetyfikat” w XV edycji akcji „Zachowaj trzeźwy umysł” to dowód, że Brodnica prawidłowo dba o promowanie zdrowego stylu życia i zachowań prospołecznych wśród dzieci i młodzieży. 

Marszowe brzmienie orkiestr dętych

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica kulturalne

23 sierpnia 2015 r. Brodnicki Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników marszowych brzmień na koncert zaprzyjaźnionych z Brodnicą orkiestr dętych. Koncert na Przedzamczu, o godzinie 16:00, otworzy Orkiestra Wojskowa z Torunia. Oprócz niej usłyszymy Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP z Lidzbarka i Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Iławy.

Gradobicie i nawałnice

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

Uszkodzone dachy i płoty, zerwane linie energetyczne, drzewa na drogach- to tylko niektóre straty spowodowane przez gradobicie, gwałtowne burze i huraganowe wiatry, które narobiły szkód także w powiecie brodnickim.

Podczas „Jarmarku” ul. Zamkowa będzie zamknięta

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

W najbliższą niedzielę (26.07.2015) na ul. Zamkowej w Brodnicy odbędzie się X Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny. Na Przedzamczu czekać będzie wiele atrakcji, które mamy nadzieję, zadowolą dorosłych i dzieci.

JARMARK EKOLOGICZNY SPOSOBEM NA UDANĄ NIEDZIELĘ

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica kulturalne

W niedzielę 26 lipca zapraszamy do Brodnicy na X Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny. Na Przedzamczu czekać będzie wiele atrakcji, które mamy nadzieję, zadowolą dorosłych i dzieci. Program imprezy jest różnorodny. Początek Jarmarku tradycyjnie o godz. 13.00. 

Odbiór techniczny Brodnickiego Parku Przemysłowego „Ustronie”

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

Dobiegły końca prace przy Brodnickim Parku Przemysłowym „Ustronie” – część wschodnia. 6 lipca nastąpił odbiór techniczny inwestycji. Teren inwestycyjny o powierzchni ponad 9 ha położony jest w sąsiedztwie ważnego szlaku komunikacyjnego.

Biesiada Kasztelańska w Brodnicy

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica kulturalne

18 lipca 2015 r. na stadionie OSiR w Brodnicy odbędzie się Biesiada Kasztelańska. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Perfect. Ponadto wystąpią: Exaited, Jorrgus, Jula. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00. 

95.rocznica Bitwy Polsko- Bolszewickiej

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

18 sierpnia odbędą się w Brodnicy uroczystości religijno- patriotyczne z okazji 95.rocznicy Bitwy Polsko –Bolszewickiej pod Brodnicą. Pamięć o tym wydarzeniu historycznym co roku skupia mieszkańców Brodnicy i Powiatu Brodnickiego, przedstawicieli instytucji i lokalnej przedsiębiorczości, środowiska kombatanckie, przedstawicieli Wojska Polskiego, również spoza Brodnicy i Powiatu.

Nowy zegar, ufundowany przez spółkę Aquanet

brodnica.net.pl włącz . Opublikowano w Brodnica gmina

W dniu dzisiejszym przy świetlicy wiejskiej w Brodnicy zamontowany został zegar, ufundowany przez spółkę Aquanet. 

XX Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Brodnicy

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica sport

25 lipca 2015r. odbędą się XX jubileuszowe Regaty o Puchar Burmistrza Brodnicy, które organizowane są od początku istnienia Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego „Pojezierze” czyli od 1994roku i cieszą się sporym zainteresowaniem.

Mleczarze o promocji mleka

brodnica.com.pl włącz . Opublikowano w Brodnica powiat

Przedstawiciele Związku Producentów Mleka, firm przetwarzających mleko i samorządy będą wspólnie działać, by rozwijać mleczarstwo oraz promować mleko i wyroby mleczne produkowane w regionie.

UWAGA! BARSZCZ SOSNOWSKIEGO GROŹNĄ ROŚLINĄ

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica samorząd

W związku z wystąpieniem na terenie miasta dwóch przypadków pojawienia się toksycznie działającej rośliny jaką jest Barszcz Sosnowskiego Komendant Straży Miejskiej ostrzega:..

Wystawa modelarstwa redukcyjnego

brodnica.miasto.biz włącz . Opublikowano w Brodnica kulturalne

Maszyny bojowe, samoloty, okręty, czołgi, artylerię oraz pociągi pancerne, będzie można obejrzeć na wystawie modelarstwa redukcyjnego w piwnicach zamkowych brodnickiego Muzeum.