joomla templates top joomla templates template joomla

25-letniego mężczyznę, który kierując oplem w stanie nietrzeźwości, wjechał w tył maszyny rolniczej zaczepionej za ciągnikiem. Mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie

info: Policja, Brodnica włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 25-letniego mężczyznę, który kierując oplem w stanie nietrzeźwości, wjechał w tył maszyny rolniczej zaczepionej za ciągnikiem. Mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie i kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu.
 
 
W środę kilka minut przed 21.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wymokłe. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem opel omega nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na maszynę rolniczą, zaczepioną o ciągnik rolniczy. 
 
 
W wyniku zdarzenia, pasażer osobówki został przetransportowany do brodnickiego szpitala. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Od kierowcy opla będącego na miejscu zdarzenia wyczuwalny był zapach alkoholu. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu alkotestem, po czym okazało się, że ma on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 
 
Ponadto jego pojazd nie miał wykupionej polisy ubezpieczeniowej, badań technicznych, a tablice rejestracyjne były od innego pojazdu należącego do kierowcy. Mundurowi odholowali pojazd na parking strzeżony, a kierowcę przetransportowali do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. 25-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. 
 
 
 
Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.