joomla templates top joomla templates template joomla

76-letni sprawca kolizji drogowej zatrzymany policjantów miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami

info: Policja/Brodnica włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

 
76-letni sprawca kolizji drogowej zatrzymany przez brodnickich policjantów miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu brodnickiego, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień.
 
Do zdarzenia doszło w sobotę 28 listopada kilka minut przed godz. 18.00. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Zgniłobłoty.
 
 
Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący daewoo matiz, podczas wymijania pojazdu jadącego z przeciwka przekroczył os jezdni i doprowadził do zderzenia ze skodą fabią. 
 
Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy matiza, okazało się, że 76-latek ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Mieszkaniec powiatu brodnickiego odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie bez uprawnień.