joomla templates top joomla templates template joomla

Akcja "Bezpieczna plebania". Szkolenie kapłanów w zakresie bezpieczeństwa

włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

 
W poniedziałek w Brodnickim Centrum Caritas odbyło się spotkanie policjantów z kapłanami z regionu brodnickiego, podczas którego przeprowadzono szkolenie dotyczące bezpieczeństwa na terenach parafii oraz sposobów zabezpieczania mienia będącego pod opieką duchownych. Rozmawiano również o bezpieczeństwie duchownych podczas kolęd i przestępstwach na wnuczka.
 
W poniedziałek 7 listopada brodniccy policjanci w Brodnickim Centrum Caritas spotkali się z dużym gronem kapłanów z rejonu brodnickiego aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Asp. sztab. Roman Kamiński omówił między innymi sposoby zabezpieczania obiektów sakralnych oraz plebanii. 
 
 
Przestawił najczęstsze przestępstwa popełniane na szkodę osób duchownych, sposoby zabezpieczenia budynków sakralnych oraz podjął temat bezpieczeństwa osób duchownych podczas wizyt duszpasterskich. Zwrócił także uwagę na przestępstwa o charakterze terrorystycznym i sposoby zachowania w związku z podejrzeniem takiego zdarzenia. 
 
Podczas spotkania policjant przypomniał o przestępstwach dokonywanych na osobach starszych i podziękował za włączenie się w działania profilaktyczne związane z przestępstwami „na wnuczka”.