joomla templates top joomla templates template joomla

Jeździł autem po pijaku, miał ponad 2,3 promila alkoholu. Nie można mu zabrać prawa jazdy bo ich nie posiada. Grożą mu za to 2 lata więzienia

info: KMP, Brodnica włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

 
Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi powiatu brodnickiego, który kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości wjechał do rowu. Nastolatek miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
 
W piątek (1.05.) krótko przed północą brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o vw , który wjechał do rowu przy ul. 18 Stycznia w Brodnicy. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali przy pojeździe 19-latka, kierowcę pojazdu. 
 
 
Funkcjonariusze ustalili, że nastolatek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. 
 
W trakcie czynności na miejscu zdarzenia, policjanci wyczuli od młodego mężczyzny alkohol. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że miał on ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec powiatu brodnickiego został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego auto odholowane zostało na parking strzeżony. 
 
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nastolatek poniesie również konsekwencje za kierowanie pojazdem bez uprawnień.