joomla templates top joomla templates template joomla

Jeździł pijany po brodnickim Rynku. Zatrzymali go ochroniarze i oddali w ręce policji

włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

 
Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 26-letniego mężczyznę, który został ujęty przez pracowników ochrony jednego z brodnickich lokali, podczas gdy kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec powiatu brodnickiego, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
W niedzielę 6 listopada, krótko po godzinie 3.00 dyżurny brodnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy przy ul. Duży Rynek. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali zgłaszającego, pracownika ochrony jednego z lokali, który stał przy zaparkowanym oplu, w którym siedział mężczyzna. 
 
Pracownik ochrony poinformował policjantów, iż kierowca tego samochodu jest w stanie nietrzeźwości i widział jak przestawiał on pojazd z jednego miejsca parkingowego oddalonego o kilkanaście metrów, na drugie. 
 
 
Pracownik ochrony wraz z kolegą nie pozwolili mężczyźnie odjechać z miejsca w którym go ujęli do czasu przyjazdu policjantów. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce poddali kierowcę opla badaniu alkotestem. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
 
Mieszkaniec powiatu brodnickiego został zatrzymany i przewieziony do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. 26-latek stracił już prawo jazdy. 
 
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.