joomla templates top joomla templates template joomla

Na widok patrolu policjantów, „wskoczył” pasażerowi na kolana. Kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

info: Policja, Brodnica; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 62-letniemu kierowcy renault, który został zatrzymany przez brodnickich policjantów po tym, jak kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna na widok patrolu policjantów, „wskoczył” pasażerowi na kolana. Kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
 
 
W miniony weekend, do patrolujących teren brodnickiego osiedla policjantów, podszedł mężczyzna i poinformował ich, że ulicą Matejki jeździ renault, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany. Policjanci po kilku minutach zauważyli na wskazanej ulicy opisany pojazd i dali kierowcy sygnały do zatrzymania pojazdu. 
 
 
Funkcjonariusze zatrzymali się tuż przy renault i widzieli jak spanikowany kierowca odpina pasy bezpieczeństwa i przesiada się na siedzenie obok, na którym siedział pasażer. Policjanci poprosili wszystkich podróżujących autem aby opuścili pojazd. 
 
62-letni kierowca, który na widok policjantów „wskoczył” na kolana pasażera miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy. Samochód z uwagi na to, że pasażerowie również byli pod wpływem alkoholu, został odholowany na parking strzeżony. 
 
Funkcjonariusze zatrzymali brodniczaninowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.