joomla templates top joomla templates template joomla

Pijany 18-latek znieważył oraz naruszył nietykalność ratowników medycznych z karetki Pogotowia w Brodnicy. Nastolatek miał ponad 1,8 promila alkoholu. Grożą mu 3 lat pozbawienia wolności

info: Policja, Brodnica; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

Policjanci z Brodnicy zatrzymali 18-latka, który w miniony weekend znieważył oraz naruszył nietykalność ratowników medycznych z karetki Pogotowia Ratunkowego w Brodnicy. Nastolatek miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych brodniczanin odpowie przed sądem, Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 
 
Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 wrzesnia o godz, 3.30 w brodnickim szpitalu. Załoga ratownictwa medycznego na korytarzu szpitala, spotkała się z agresywnym pacjentem, który oczekując na wizytę u lekarza wykrzykiwał wulgaryzmy. Ratownicy medyczni próbując uspokoić wulgarnego i agresywnego pacjenta, spotkali się z wyzwiskami w swoim kierunku. Mężczyzna „rzucił” się z rękami na jednego z ratowników i zaczął szarpać za odzież.
 
 
Załoga karetki poprosiła o pomoc policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 18 – latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promile alkoholu. Dzisiaj (2.09.) nastolatek usłyszy dwa zarzuty karne tj. znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 
Policja przypomina, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.