joomla templates top joomla templates template joomla

Kiedy mężczyzna przechodził pod linią wysokiego napięcia biegnącej równolegle do brzegu jeziora doszło do spięcia. Pomiędzy przewodami elektrycznymi, a trzymaną przez niego wędką popłynął prąd

info: Prokuratura, Toruń; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

Prokuratura Rejonowa w Brodnicy nadzoruje dochodzenie sygnatura PR Ds 1094.2019 w sprawie uszkodzenia ciała Wiesława K. tj. o czyn z art. 157 § 1 kk (kwalifikacja wstępna).
 
 
Z dotychczas ustalonych faktów wynika, że pokrzywdzony przebywał na wczasach w gospodarstwie agroturystycznym położonym w Małym Leźnie, gmina Brzozie. W dniu 24 lipca br. Wiesław K. udał się nad pobliskie jezioro na połów ryb przy pomocy wędki. Około godziny 18.40 pokrzywdzony wracał z połowu. 
 
 
Kiedy przechodził pod linią wysokiego napięcia (100 KV) biegnącej równolegle do brzegu jeziora doszło do spięcia (wytworzenia łuku elektrycznego) pomiędzy przewodami elektrycznymi, a trzymaną przez Wiesława K. kilkumetrową wędką wykonaną z włókna węglowego. 
 
Spowodowało to poparzenia Wiesława K. na powierzchni około 80% ciała. Pomocy udzieliła mu wstępnie żona, a następnie właściwe służby. Pokrzywdzony został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do jednego ze szpitali na terenie Warszawy. Trwają czynności mające na celu ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.