joomla templates top joomla templates template joomla

Wyglądało groźnie. Na 10-letniego rowerzystę idącego prawidłowo po pasach najechał motorowerzysta. Jednoślad ominął prawidłowo zatrzymany przed pasami samochód

info: Policja, Brodnica włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w minionym tygodniu w Brodnicy na jednym z przejść dla pieszych. Samochody zatrzymały się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu przeprowadzącemu rower, motorowerzysta ominął stojące samochody i potrącił 10-latka. Uchwyciła ten moment kamera miejskiego monitoringu. Na szczęście chłopcu nic się nie stało.
 
 
Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w Brodnicy, na przejściu dla pieszych przy ul. Lidzbarskiej. Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak młody chłopiec przed przejściem dla pieszych zsiada z roweru aby przeprowadzić go na drugą stronę drogi. 
 
 
Kiedy pojazdy zatrzymały się przed przejściem, chłopiec przechodząc przez przejście został potrącony przez motorowerzystę, który ominął prawą stroną stojące pojazdy i nie zatrzymał się przed przejściem.

Motorowerzysta zatrzymał się po przejechaniu kilkunastu metrów. Na szczęście 10-latkowi nic się nie stało. 37-latek był trzeźwy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, ukarali mężczyznę mandatem karnym, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych.