joomla templates top joomla templates template joomla

Zderzenie samochodu ciężarowego z autobusem pod Brodnicą. Naczepa ciężarówki zjechała na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka autobusem

info: Policja, Brodnica włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej 543 w miejscowości Wichulec. Kierujący ciężarowym volvo doprowadził do zdarzenia z autobusem, w którym podróżowało 12 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.
 
 
W środę 18 września kilka minut po godz. 13:00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z autobusem. 
 
Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, wstępnie ustalili, ze kierujący volvo z naczepą, 59-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, a także nie zachował szczególnej ostrożności podczas wymijania, po czym naczepa volvo zjechała na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka autobusem. 
 
 
Kierująca autobusem zjechała na pobocze, po czy, zatrzymała się w pobliskim lesie. W autobusie podróżowało 12 osób, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcy obu pojazdów byli. Policjanci za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali 59-letniemu kierowcy volvo prawo jazdy, a także sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.