joomla templates top joomla templates template joomla

Uwaga! W Brodnicy grasują włamywacze. Policja odnotowała znaczący wzrost włamań do mieszkań na terenie miasta

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Brodnica wiadomości

W ostatnim czasie brodniccy policjanci odnotowali zwiększona ilość zgłoszeń kradzieży z włamaniem do mieszkań na terenie miasta. W związku z tym, policjanci raz jeszcze przypominają, jak ustrzec się nieproszonego „gościa” w domu. Najlepszą ochroną naszego dobytku jest przezorność.
Pamiętajmy, że najbezpieczniejszym miejscem na przechowywanie pieniędzy jest bank. Nie przechowujmy dużej gotówki w mieszkaniu, gdyż złodzieje, stosunkowo szybko znajdują ukryte pieniądze w różnego rodzaju miejscach w mieszkaniu. Pamiętajmy aby nie zostawiać kluczy pod wycieraczką, bądź w innych ogólnodostępnych miejscach. Przed wyjściem z domu należy pamiętać o należytym zabezpieczeniu swoich drzwi i okien. Gdy wyjeżdżamy z domu na dłużej i nie masz możliwości zdeponowania cennych rzeczy, oznacz je w sposób umożliwiający ich późniejszą identyfikację np. poprzez zrobienie zdjęcia, spisanie numeru seryjnego.
Nie afiszuj się swym bogactwem. Sprawdzaj tożsamość i wiarygodność obcych osób, przychodzących do twojego mieszkania np. w sprawie odkupienia jakiegoś przedmiotu. Nie wpuszczaj bez uzasadnionych powodów nieznanych ci osób.
 
Współdziałaj zawsze z sąsiadami. Zwracaj uwagę również na ich mieszkanie. Podczas nieobecności sąsiadów,  interesuj się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami. Zwróć uwagę na hałasy, odgłosy dochodzące z klatki schodowej. Zwróćmy uwagę również na sposób zamontowania wkładki zamka w drzwiach. Prawidłowo zamontowana wkładka zamka, może ustrzec nas przed włamywaczem.
 
Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiaj widocznych oznak swej nieobecności. Poproś sąsiadkę, by podlewała kwiaty, otwierała na krótko okna, opróżniała skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączała na jakiś czas światło w mieszkaniu. Poproś o odbieranie korespondencji ze skrzynek pocztowych – zapchana skrzynka jest dowodem dłuższej nieobecności właściciela mieszkania. Ubezpiecz swoje mieszkanie, by w razie nieszczęścia  chociaż częściowo mieć zrekompensowane straty.